Artykuły filtrowane wg daty: niedziela, 13 listopad 2022

W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości uczniowie starszych klas zmierzyli się z grą dydaktyczną. Jej celem było odszukanie zagadek dotyczących drogi Polaków do niepodległości, a następnie rozwiązanie ich.

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w ostatnim tygodniu pogłębialiśmy wiedzę na ten temat. Dowiedzieliśmy się o bolesnych kartach historii naszej Ojczyzny.

27 października pojechaliśmy do skansenu w Kłóbce. Było niezwykle ciekawie. Nie tylko dowiedzieliśmy się jak robi się masło, ale uczestniczyliśmy w jego produkcji. Potem ze smakiem zjedliśmy chleb ze zrobionym przez siebie masłem.

W tym roku klasa 3b zdobywa sprawności. Każdy miesiąc to jedna sprawność. We wrześniu zdobywaliśmy sprawność „ Jestem uczniem". Ważne były nie tylko zasady uczniowskie, ale i szczegółowe informacje dot. miejsca szkoły, jej patrona.