25-02-2020

Eliminacje regionalne konkursu AVATAREK

Napisał:
Eliminacje regionalne konkursu AVATAREK fot. Małgorzata Holak-Kumycz

We wtorek, 25 lutego 2020 r., dwaj uczniowie naszej szkoły - Piotr Klimczak i Cyprian Galicki - uczestniczyli w eliminacjach regionalnych konkursu informatycznego AVATAREK. Chłopcy do rozwiązania mieli w czasie 40 minut niełatwy test złożony z 40 pytań dotyczących informatyki. Choć nasza reprezentacja nie znalazła się w gronie dwóch najlepszych szkół województwa łódzkiego, awansujących do ogólnopolskiego finału, należy wspomnieć, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie najlepszych trzydziestu uczniów szkół podstawowych naszego województwa startujących w konkursie.

Po części konkursowej Piotrek i Cyprian mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach informatycznych poświęconych drukowaniu 3D, modelowaniu obiektów graficznych w trójwymiarze oraz pracy w programie graficznym Gimp. Dodatkowo, uczniowie zapoznali się z ofertą kształcenia Zespołu Szkół Politechnicznych (regionalnego organizatora konkursu), co było cenną pomocą przy planowaniu dalszej ścieżki kształcenia.

Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objęli Wojewoda Łódzki, Prezydent Miasta Łodzi oraz Łódzki Kurator Oświaty.

Ilość odsłon: 267 Ostatnio zmieniany: 12-06-2020

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LUTY 2020

Scroll to top