24-02-2022

Przygotowania do wyboru właściwej ścieżki edukacyjnej, zawodu

Uczniowie klas 7 i 8 w pierwszym semestrze tego roku szkolnego uczestniczyli w różnych formach zajęć mających na celu pomoc w wyborze właściwej ścieżki edukacyjnej, zawodu. Odbyły się warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego dla klas 7 i 8 oraz wycieczki do Pracowni Edukacji Przedzawodowej. Zajęcia te były realizowane w ramach unijnego projektu „Lepsze perspektywy II”.

Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość uświadomienia sobie jakie mają mocne i słabe strony, poznać rodzaje kompetencji miękkich i ich znaczenia dla wykonywanej pracy. Wycieczki zawodoznawcze pozwoliły uczniom w działaniu sprawdzić na czym polega zawód elektryka i tokarza w drewnie. Zajęcia
w Pracowni Edukacji Przedzawodowej dla klas 8 kończyły się spotkaniem z doradcą zawodowym
z ŁCDNiKP oraz wykonaniem testu predyspozycji zawodowych i jego omówieniem.
Niebawem ukażą się na stronie UMŁ w zakładce Edukacja informatory o szkołach ponadpodstawowych oraz terminarz rekrutacji.

Ilość odsłon: 370 Ostatnio zmieniany: 07-11-2022