01-03-2022

Wycieczka do Warszawy

W ramach realizacji projektu Lepsze perspektywy II, 19 listopada 2021 r. odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy.

Wzięli w niej udział uczniowie klas 5 i 6.

Pierwszym punktem programu był spacer po mieście. Zaczęliśmy go od Placu Zamkowego. Podziwialiśmy Zamek Królewski (z zewnątrz), Kolumnę Zygmunta III  Wazy, Grób Nieznanego Żołnierza oraz symbol stolicy -– Syrenkę. Po drodze mijaliśmy Kościół św. Anny, Pałac Prezydenta.

Następnym i głównym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki.

Uczniowie w kilkuosobowych grupkach, poprzez zabawę, doświadczenia i eksperymenty, kierując się ciekawością i własnymi zainteresowaniami, eksplorowali świat nauki w  wystawach:  Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji.

W drodze powrotne wstąpiliśmy na coś do jedzenia do McDonalda. Do Łodzi wróciliśmy około godz. 18. Wycieczka była udana, panowała miła atmosfera.

Ilość odsłon: 802 Ostatnio zmieniany: 22-03-2022