21-04-2020

Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Napisane przez: Katarzyna Barańska

Od 20 kwietnia 2020 r. samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.

Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 12.00 – 20.00. Z kolei od godziny 20.00 do północy specjaliści dyżurują na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj). W sumie to aż 12 godzin dyżuru dziennie – 7 dni w tygodniu!!! Telefon jest odpowiedzią i wsparciem w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii.

Dzieci i młodzież uzyskają wsparcie w następujących obszarach:

  • stres i wydarzenia o traumatycznym potencjale (zaliczyć do nich można sam fakt wystąpienia pandemii),
  • dokonywanie samouszkodzeń,
  • myśli, plany i zamachy samobójcze,
  • konflikty i nieporozumienia,
  • straty, w tym rozstania i żałoba,
  • kryzysy wieku adolescencji.

Telefon działać będzie w okresie od 20 kwietnia do 14 czerwca 2020 r.

Ilość odsłon: 816 Ostatnio zmieniany: 26-04-2020
Scroll to top