22-11-2018

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

Napisał:

„Miś na smutki i radości, miś gdy coś Cię bardzo złości, miś gdy czasem jest Ci źle, miś gdy gorzej czujesz się…”

Takie oto słowa usłyszały dzieci w czasie obchodów Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej w SP 45 w Łodzi. Uczniowie z klas II-IV obchodzili to święto 21 listopada 2018 r., zaś uczęszczający do świetlicy szkolnej pierwszaki - 22 listopada 2018 r. Z okazji tego święta, wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im w czasie zabaw.

Impreza rozpoczęła się od przybliżenia dzieciom historii powstania pluszowego misia, podczas której zostały zaprezentowane znane misie z bajek. Zadaniem dzieci było odgadywanie imion słynnych miśków. Układały również w całość pocięte obrazki z postaciami znanych misiów z filmów animowanych oraz rysowały misia według instrukcji podanej przez nauczyciela. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do wspólnych zabaw, np. „Wyścigi miśków na czworakach” czy „Wyjadanie miodku”, które wzbudziły wiele emocji. W tym dniu również nie zabrakło spotkania z literaturą - czytania fragmentów bajek o znanych misiach. Na sam koniec obchodów tego święta, wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Kubuś Puchatek, Kubuś” i usiedli do stolików, aby zjeść małe co nieco, czyli ciasteczka z miodem.

Dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie Dniem Pluszowego Misia i okazało się, że mimo wielu nowoczesnych zabawek, pluszowy miś jest wciąż ulubioną maskotką dzieci.

Dziękujemy za wspólną zabawę !!!

Ilość odsłon: 3111 Ostatnio zmieniany: 25-12-2018