26-03-2014

Lekcje Rugby Tag

26 marca w naszej szkole odbyły się dla klas IV-VI pokazowe lekcje Rugby Tag. Przeprowadził je oficer regionalny: Zbigniew Jurysta– trener grup młodzieżowych sekcji rugby w Klubie Sportowym „Budowlani".

Lekcje miały na celu zapoznanie uczniów i uczennic z tą bezkontaktową odmianą rugby, przybliżenie im zasad oraz taktyki rozgrywania meczy. Każda klasa na koniec zajęć rozegrała mecz w tej nowej dla nich dyscyplinie sportu ambitnie walcząc o punkty, ale cały czas rywalizując w duchu „fair play".

Trener na koniec zajęć przekazał naszej szkole komplet znaczników - (tagów) i piłkę do rozgrywania małych gier Rugby Tag na lekcjach wychowania fizycznego. Dzięki temu będziemy na zajęciach trenować tę nową dyscyplinę sportu oraz przygotowywać się do pierwszych zawodów z Rugby Tag w maju, na które dostaliśmy zaproszenie od trenera Zbigniewa Jurzysty.

Ilość odsłon: 3275 Ostatnio zmieniany: 26-03-2014