07-10-2019

W zdrowym ciele, zdrowy duch...

Napisał:

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie świetlicy szkolnej, pod kierunkiem wychowawczyń świetlicy, realizują świetlicowy projekt edukacyjny „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, mający na celu szerzenie wiedzy o zdrowiu i zdrowym stylu życia. Każdy miesiąc niesie ze sobą nowe zagadnienia i przebiega pod innym hasłem. W poniedziałek, tj. 7 października 2019 r. uczniowie klas I - IV zmierzyli się z omówieniem tematu „Gdzie mieszkają witaminy?”.

Podczas zajęć wychowankowie wymieniali owoce i warzywa jakie znają, wyjaśniali dlaczego ważne jest spożywanie owoców i warzyw oraz do czego można je wykorzystać. Poszukiwali na telefonach i tabletach informacji o witaminach występujących w warzywach i owocach, rozwiązywali zagadki. Wiele emocji wniosła zabawa „Jaki to owoc? Jakie to warzywo?”, podczas której uczniowie z zamkniętymi oczami, używając węchu i dotyku, rozpoznawali „bomby witaminowe”. Odbyła się także inscenizacja słynnego wiersza Juliana Tuwima Na straganie. Zajęcia zostały zakończone poczęstunkiem. Każde dziecko mogło skosztować sezonowe owoce i warzywa.

Ilość odsłon: 284 Ostatnio zmieniany: 08-10-2019

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LUTY 2020

Scroll to top