10-10-2019

Warsztaty kulinarne w świetlicy

Napisane przez: Dominika Jabłońska
Warsztaty kulinarne w świetlicy fot. Dominika Jabłońska

W czwartek, tj. 10 października 2019 r., w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczestniczyła grupa świetliczków mająca kulinarne zainteresowania. Dzieci miały za zadanie wykonać sałatkę grecką.

Podczas pracy uczniowie zwracali szczególną uwagę na zachowanie higieny, na zasady BHP podczas wykonywania posiłku oraz na utrzymanie czystości na swoim stanowisku pracy. Doskonalili umiejętności krojenia, doprawiania i mieszania. Nasi podopieczni bardzo zaangażowali się w przygotowanie sałatki. Jak prawdziwi kucharze samodzielnie dzielili między siebie obowiązki.

Kiedy już kolorowa sałatka była gotowa, „mali kucharze” zasiedli do stołu, nałożyli na talerzyki swój kulinarny specjał i poczęstowali swoich kolegów. Wszyscy z dużym apetytem kosztowali sporządzoną potrawę. Nawet niechętnie jedzone przez dzieci oliwki stały się dla niektórych ucztą dla podniebieniasmile.

Ilość odsłon: 285 Ostatnio zmieniany: 12-06-2020

Losowe artykuły

Harmonogram szkolny

LUTY 2020

Scroll to top