27-09-2019

"Legiony" - lekcja w kinie

Napisała:
Plakat filmu "Legiony" Plakat filmu "Legiony"

W ostatni piątek września 2019 najstarsze klasy naszej szkoły - szóste, siódme i ósme - wybrały się do kina Charlie. Uczniowie uczestniczyli tam w nietypowej lekcji historii. Mieli okazję przenieść się w czasy I wojny światowej, gdy Polacy walczyli o odzyskanie wolności.

Młodzież najpierw obejrzała prezentację na temat, a następnie zagłębiła się wygodnie w fotelach i na około dwie godziny spotkała się z Józkiem, Tadeuszem i Olą, bohaterami filmu "Legiony". Blisko była więc walka, przelana krew, bohaterstwo, życie oddane za naszą ojczyznę, ale i przyjaźń oraz miłość.

Po skończonym seansie można było usłyszeć rozmowy uczniów na temat gry aktorów, muzyki, zdjęć czy niesamowitych scen batalistycznych. To była dla nas ważna lekcja historii.

Ilość odsłon: 1242 Ostatnio zmieniany: 06-10-2019
Scroll to top