09-11-2020

Organizacja kształcenia zdalnego w klasach I-III

Komunikat Dyrektora Szkoły z dnia 5.11.2020 r. w sprawie organizacji kształcenia zdalnego w klasach I-III

1. Praca uczniów w klasie kierować będzie wychowawca.

2. Podstawową drogą komunikacji z wychowawcą i innymi nauczycielami pozostaje dziennik elektroniczny Librus.

3. Pracujemy według obecnego albo – nieco zmodyfikowanego w zależności od klasy -  planu lekcji.

4. Wychowawca przesyłać będzie w dzienniku Librus plan pracy ucznia na cały tydzień.

5. Plan pracy w danym dniu obejmować będzie lekcje on-line oraz lekcje samodzielnej pracy ucznia na podstawie materiałów edukacyjnych i instrukcji przygotowanych przez nauczyciela.

6. Lekcje on-line odbywać się będą Office 365 w aplikacji Teams, na której konta mają wszyscy uczniowie i nauczyciele.

7. Z lekcji on-line w Teams można korzystać także przy wykorzystaniu smartfonów.

8. Zajęcia codziennie rozpoczynać się będą o godz. 9 od spotkania z wychowawcą po zalogowaniu na Teams. W porozumieniu z rodzicami wychowawca może ustalać inny termin.

9. Oczekujemy, że uczniowie pracować będą zgodnie z zaproponowanym planem

w godzinach przedpołudniowych. W razie potrzeby wyznaczona praca samodzielna może odbywać się/ być dokończona w innym dogodnym czasie.

10. Trudności techniczne w odbiorze materiałów elektronicznych lub korzystaniu

z lekcji on-line należy zgłosić wychowawcy lub do sekretariatu szkoły 42 616 01 53.

11. Szkoła nie dysponuje sprzętem do wypożyczania dla uczniów.

12. W indywidualnych przypadkach dla uczniów, którzy nie mają warunków technicznych do pracy w domu albo potrzebują pomocy będzie możliwość pracy zdalnej w szkole (sprzęt, dostęp do sieci, opieka nauczyciela). Potrzeby w tym zakresie należy zgłosić do wychowawcy.

13. Pedagog i psycholog szkolny są do dyspozycji i pomocy po umówieniu się.

14. W przypadku niezbędnej opieki świetlicy proszę przesłać do wychowawcy w dzienniku Librus informację wraz z uzasadnieniem.

Szczegółowe informacje zostaną Państwu przekazane przez wychowawców.

Bardzo liczymy na Państwa zaangażowanie i współpracę.

Tylko razem możemy podołać temu trudnemu zadaniu pracy zdalnej z najmłodszymi uczniami

Dyrektor Szkoły - Małgorzata Zwolińska

Ilość odsłon: 852 Ostatnio zmieniany: 11-12-2022