04-04-2022

Pierwszy dzień wiosny pod hasłem: WOLNOŚĆ

Oj, działo się, działo tego dnia w Naszej szkole! 21 marca – pierwszy dzień wiosny – postanowiliśmy uczcić pod hasłem WOLNOŚCI.

Pomysł na temat tegorocznej inauguracji wiosny zrodził się w związku z sytuacją na Ukrainie.

Uczniowie klas 4-8 na lekcjach języka polskiego debatowali, polemizowali na temat WOLNOŚCI – tworzyli definicję własnej WOLNOŚCI. Jednocześnie tworzyli łańcuch WOLNOŚCI. W trakcie pozostałych lekcji uczniowie tych klas wzięli udział w wiosennym turnieju w usportowione dwa ognie.

Następnego dnia, czyli 22 marca, przy dźwiękach utworów Marka Grechuty Wolność oraz zespołu Chłopcy z Placu Broni Kocham Wolność, klasy dokonały połączenia swoich łańcuchów WOLNOŚCI i zaprezentowały swoje definicje WOLNOŚCI.

Jak myślicie, jak długi łańcuch powstał?

Otóż zmierzyliśmy go bardzo dokładnie – mierzy 286 m. Możecie go podziwiać na ścianie holu Matejkowskiego.

Z tego miejsca Samorząd Uczniowski bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy tak ogromnie zaangażowali się w tę wolnościową szkolną akcję.

SERDECZNE DZIĘKI

 

Ilość odsłon: 123 Ostatnio zmieniany: 11-04-2022
Scroll to top