24-06-2024

Wycieczka klas 8

Napisane przez: Agnieszka Ronkiewicz

W dn. 17-19.06.2024 r. odbyła się wycieczka klas 8 do Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz w Pieniny. Plan wycieczki został zrealizowany od A do Z. Zwiedzanie zaczęliśmy od Zamku Królewskiego w Olsztynie, następnie udaliśmy się do Jaskini Wierzchowskiej – najdłuższej udostępnionej trasy podziemnej.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy rejsem po Jeziorze Czorsztyńskim i wizytą w malowniczym Wąwozie Homole ze 100-metrowymi ścianami skalnymi, po czym zaliczyliśmy wjazd koleją linową na Palenicę. Dzień zakończyliśmy wjazdem koleją linowo-terenową na Gubałówkę, zjazdem zjeżdżalnią grawitacyjną i spacerem po Krupówkach. Ostatniego dnia udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie odwiedziliśmy Jaskinię Ciemną, skąd rozpościerał się piękny widok na Bramę Krakowską oraz podziwialiśmy najbardziej charakterystyczne dla tego rejonu ostańce, tj. Maczugę Herkulesa, Igłę Deotymy oraz Kaplicę "Na wodzie''. Nie zabrakło ogniska oraz tańca belgijskiego. :-)

Podczas całej wyprawy towarzyszyły nam przepiękne widoki, a pogoda dopisała.

To był dobry czas dla wszystkich uczestników wycieczki!

Ilość odsłon: 116 Ostatnio zmieniany: 24-06-2024
Scroll to top