30-04-2009

Akademia z okazji Konstytycji 3 Maja

Dnia 30 kwietnia 2009 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 218 rocznicy uchwalenia w Polsce Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 6 c wraz z dziewczętami ze szkolnego chóru.

Na montaż literacko- muzyczny złożyły się wiersze o tematyce patriotycznej oraz piosenki sławiące polskich bohaterów-ułanówi upamiętniające ważne wydarzenia sprzed 218 laty.
Początek uroczystego apelu uświetniło wprowadzenie sztandaru naszej szkoły i wspólne odśpiewanie polskiego hymnu państwowego. W czasie trwania akademii rozbrzmiewały słowa słynnego "Mazurka 3 Maja". Wszyscy nasi młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem recytowali, śpiewali i odgrywali swoje role. Powszechny aplauz wywołało odśpiewanie piosenki "Przybyli ułani pod okienko" połączone z tańcem chórzystek z młodszych klas.
Występy odbywały się na szkolnym korytarzu na tle okolicznościowej wystawy prezentującej portrety króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i innych Polaków- twórców Trzeciomajowej Konstytucji.
Występ uczniów bardzo się wszystkim podobał; w końcowej części - już mniej oficjalnej- przerodził się we wspólne , radosne śpiewanie piosenek o tematyce majowo- wakacyjnej.
Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor chwaląc zarówno młodych aktorów, jak i uczniów uczestniczących w akademii za właściwą postawę i grzeczne zachowanie. Nad całością przedstawienia czuwały panie: Małgorzata Kotlińska i Dominika Kobalczyk. Dekorację pomogła wykonać pani Joanna Laskowska.

Ilość odsłon: 2950 Ostatnio zmieniany: 23-03-2013