30-10-2013

Ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Zgłoszenia roszczenia można dokonać:

• za pośrednictwem Internetu (poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie www.pzu.pl), istnieje możliwość załączenia dokumentów do zgłoszenia,
  • telefonicznie za pośrednictwem Infolinii Grupy PZU, dzwoniąc na numer 801 102 102 lub (22) 566 55 55,
  • osobiście w wybranym Oddziale Grupy PZU.

Podstawowe dokumenty przydatne do zgłoszenia szkody z ubezpieczenia

Żadne dokumenty nie są wymagane, aby dokonać zgłoszenia szkody, jeśli jednak zgłaszający roszczenia jest w posiadaniu dokumentacji dotyczącej zdarzenia powinien je przedłożyć równocześnie ze zgłoszeniem szkody lub w krótkim czasie od zgłoszenia szkody, gdyż ułatwi to i przyspieszy postępowanie prowadzone przez PZU SA.

Podstawowymi dokumentami są w szczególności :
a) nr polisy GEA 10341026
b) legitymacja szkolna
c) dokumentacja medyczna dotycząca procesu leczenia skutków wypadku (dotyczy to zarówno dokumentacji medycznej z daty wypadku, jak i przedstawiającej dalszy przebieg leczenia np. karta informacyjna udzielenia pomocy doraźnej z pogotowia ratunkowego, karta informacyjna z leczenia szpitalnego, historia choroby z leczenia ambulatoryjnego etc.),
d) wszelkie dowody potwierdzające wysokość kosztów poniesionych w związku z leczeniem (rachunki, faktury), gdyż zawarta umowa ubezpieczenia obejmuje zwrot tego rodzaju kosztów.

Jeśli ww. dokumenty nie zostaną przedłożone na etapie zgłoszenia szkody (np. z powodu ich nie posiadania lub dokonania zgłoszenia telefonicznie, za pośrednictwem Infolinii Grupy PZU), ich przekazanie do PZU SA może nastąpić w późniejszym terminie.

Ilość odsłon: 4125 Ostatnio zmieniany: 17-02-2014