
Poetyckie wizytówki
Szkoła to przede wszystkim dzień powszedni ten z psotami i figlami, z problemami, kłopotami.To ważne, by dzieci uczyły się promować siebie, przyglądać się sobie (czasami i w krzywym zwierciadle! - taka autoironia jest bardzo zdrowa!).
Cała V A pisała swoje poetyckie wizytówki. Mistrz Krasicki byłby dumny!
Pożegnania / powitania
Wiele jest sytuacji w życiu szkolnym, gdy ktoś żegna się i odchodzi.
Oto wiersz, który napisaliśmy dla Pani od historii, która kończyła pracę w naszej szkole:
W związku z tą wyjątkową nagrodą otrzymaliśmy zaproszenie do Polskiego Radia! Gościła nas Pani Redaktor - Joanna Sikorzanka, która była członkiem jury XI Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego.
Mogliśmy przyjrzeć się pracy Radiowców, obejrzeć studio nagrań, uczestniczyć w audycji na żywo – „weszliśmy na antenę” - wspaniałe przeżycie! To było już drugie zaproszenie PR „ Łódź” dla KZP! Doceniamy to!
23 listopada 2012r. Klub Zielonego Poety zorganizował konkurs nawiązujący tematycznie do święta naszej szkoły! Chcieliśmy pokazać szalony świat dziecięcych lat oczyma „zielonego” poety! W każdej z prac pojawiło się coś ciekawego, niepowtarzalnego, niebanalnego...
Klub Zielonego Poety napisał scenariusz. Wsypywaliśmy do niego, jak do czarodziejskiego wora, wciąż nowe pomysły, wymyślaliśmy dekoracje, ruch sceniczny, kostiumy /dziękujemy tu Pani Pedagog za kolorowe koszulki!/ i powstała „wybuchowa” mieszanka : balony, hulajnoga, olbrzymie piłki, skakanki, rolki, deska, batuta, cymbałki... i 113(!) innych pomysłów... Do tego śpiew, śmiech i nasza własna mała galeria obrazów...
W pierwszej edycji konkursu matematyczno-sportowego "LICZ SIĘ ZE SPORTEM", który odbył się w Gimnazjum nr 18 w Łodzi naszą szkołę reprezentowali:
- w konkurencji matematycznej: Żaneta Zając VI B, Jakub Kordialik VI B i Piotr Wenda VI A
- w konkurencji sportowej: Łucja Najdecka VI B, Krzysztof Klepacz VI A i Sebastian Betker VI C
W naszej szkole uczniowie spędzili Dzień Dziecka bardzo aktywnie, a to za sprawą nauczycieli wychowania fizycznego: pani Jolanty Masłowskiej i pana Jerzego Kowalczyka, którzy byli koordynatorami zorganizowanego Dnia Sportu. Każda klasa wystawiła 10-cio osobową drużynę i rywalizującą z pozostałymi w licznych konkurencjach. Uczniowie wspólnie pracowali na wynik klasy.

