
Celem organizacji II TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play. Turniej Orlika przeznaczony jest dla drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10-11 oraz 12 -13 lat. Reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły, rocznik 2000/01, zajęły w swoich grupach eliminacyjnych III miejsca.
Biegi przełajowe
W dniu 29 września w Parku 3-go Maja odbyły się w ramach promocji kultury fizycznej Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców szkół łódzkich. W zawodach wystartowało 578 uczniów szkół podstawowych.
SZKOLNY DZIEŃ SPORTU
Oj! Działo się w naszej szkole w tym dniu.
Wszyscy uczniowie z klas I – VI pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali się wspaniale do reprezentowania państwa wylosowanego podczas apelu inaugurującego Euro 2012 w naszej szkole. W salach uczniowie prezentowali wykonane tablice informacyjne o swoim państwie, zawierające informacje encyklopedyczne: nazwę państwa, położenie, stolicę, ludność oraz jego sukcesów sportowych, klubów piłkarskich, ciekawostek turystycznych i miejsc rekreacji.
30 listopada 2012r.nasza szkolna drużyna zwyciężyła w turnieju dwóch ogni usportowionych dziewcząt zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 71, pod patronatem Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego.
Dzień Edukacji Narodowej 2012
KLUB ZIELONEGO POETY zorganizował w naszej szkole w dniu 16 października Dzień Edukacji Narodowej
Ułożyliśmy scenariusz!
Działo się! Była pani minister, była wiedźma, był kujon, był certyfikat...
Piosenki, zwariowane pomysły, świetna zabawa...
Niech żyją wakacje!!!!
Dnia 22 czerwca 2011 r. w sali gimnastycznej odbyło się zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I - V oraz pożegnanie szóstoklasistów.
NOC MUZEÓW w Naszej Szkole!
W Noc Muzeów będzie można poznać dzieje żydowskiej zamkniętej dzielnicy w latach 1940-1944. Symbolem "zaginionej dzielnicy" Łodzi, Muzeum Rozproszonego, będzie GUZIK.
Siedmiu przewodników poprowadzi trzy wycieczki: o godzinie 18.00, 20.30 i 23.00 ulicami Getta Litzmannstadt: "Oddajcie mi Wasze dzieci"- los dzieci do 10 roku życia w getcie był szczególnie okrutny. Te najmłodsze nawet nie pamiętały życia poza zamknięta dzielnicą, nigdy nie widziały normalnego życia. We wrześniu 1942 roku zostały wywiezione z getta na śmierć.
Wizyta w Szkole Podstawowej nr 45 na ulicy Bojowników Getta Warszawskiego 3 - wystawa zdjęć, w kościele na Placu Kościelnym, w sklepie z używaną odzieżą itp.

