SP 45 - Łódź

W ramach projektu "Lepsze perspektywy" uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach w Planetarium EC1 w Łodzi oraz mogli zobaczyć wystawę nagrodzonych prac.

Uczniowie klasy VII a brali udział w zajęciach terenowych w Parku im. Adama Mickiewicza. Zajęcia odbywały się w ramach realizacji projektu „Lepsze perspektywy”. Podczas zajęć uczniowie poznali funkcje społeczno-kulturowe parków i innych terenów zielonych w mieście, nauczyli się odróżniać różne gatunki drzew oraz poznali historie tego parku.

Uczniowie klas VIII uczęszczający na zajęcia koła fizyko – chemicznego realizowanego w ramach projektu „Lepsze perspektywy” przygotowali pokaz ciekawych doświadczeń dla uczniów klasy IIb. Dla młodszych kolegów było to pierwsze spotkanie z fizyką i chemią.

Pod koniec maja uczniowie klas VIII byli na warsztatach w Experymenatarium w Manufakturze. Tematem warsztatów był suchy lód. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi nazwa „suchy lód”, poznali jego właściwości i przeprowadzili szereg ciekawych doświadczeń.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu "Lepsze perspektywy" finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Kategoria: Aktualności

Pod koniec maja uczniowie klas VIII byli na warsztatach w Experymenatarium w Manufakturze. Tematem warsztatów był suchy lód, a odbywały się one w ramach realizacji projektu „Lepsze perspektywy”. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi nazwa „suchy lód”, poznali jego właściwości i przeprowadzili szereg ciekawych doświadczeń.

Scroll to top