Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2024

Życzymy Wam wesołych Świąt Wielkanocnych pełnych radości, uśmiechu i spokoju. Niech te święta przyniosą wiele miłych chwil w gronie najbliższych i smacznych potraw, a lany poniedziałek będzie pełen uśmiechu i wesołych zabaw.

                                                      Wesołych Świąt Wielkanocnych!

                                                                                                        Samorząd Uczniowski

Kategoria: Aktualności

Dn. 26.03 klasy 8 reprezentowały naszą szkołę w Marszu przeciw Hejtowi i Mowie Nienawiści, którego celem było przypomnienie, że choć każdy z nas jest inny, to w równym stopniu zasługuje na szacunek i akceptację. Tego dnia łódzkie szkoły podstawowe pokazały, że nie pozostajemy obojętni i nie chcemy żyć w świecie, w którym panują zasady oparte na jawnej niechęci okazywanej drugiemu człowiekowi.

Kategoria: Aktualności

Dn. 27.03 klasy 8 odwiedziły kawiarnię inspirowaną magicznym światem Harry'ego Pottera - Espresso Patronum. To prawdziwa gratka dla fanów serii o młodym czarodzieju!

Kategoria: Aktualności

Podczas targów uczniowie i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych, porozmawiać z przedstawicielami interesujących ich placówek, sprawdzić, jakie mają profile klas, co proponują po lekcjach i czego wymagają od kandydatów. Można było porozmawiać z uczniami, zabrać ze sobą materiały promujące szkoły, odwiedzić stoiska, na których zaprezentowano pełną ofertę edukacyjną.  Profesjonalni doradcy odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji.

Dzięki takim przedsięwzięciom wybór szkoły staje się o wiele prostszym zadaniem. Uczniowie dowiadują się, czym należy kierować się podczas podejmowania decyzji.

Kategoria: Aktualności

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 152/2024 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 25 stycznia 2024 r. informujemy, iż rekrutacja do klas pierwszych na kolejny rok szkolny będzie przebiegała wg poniższego harmonogramu.

  • Rekrutacja w formie naboru elektronicznego na rok szkolny 2024/2025 do klas pierwszych będzie trwała w dniach 06.05.2024 r. do 31.05.2024 r. do godz. 15.00.
  • Weryfikacja wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydatów kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym nastąpi w dniach 06.05.2024 r. do 05.06.2024 r.
  • Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie podana do publicznej wiadomości 14.06.2024 r. do godz. 12.00.
  • Składanie przez rodziców kandydatów spoza obwodu, zakwalifikowanych do szkoły, pisemnych oświadczeń potwierdzających wolę przyjęcia możliwe będzie poprzez system od 14.06.2024 r. do 20.06.2024 r. do godz. 15.00.
  • Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły pozaobwodowej zostanie podana do publicznej wiadomości 25.06.2024 r. do godz. 12.00.

Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu: nabor.pcss.pl/lodz/szkolapodstawowa/

Zasady postępowania rekrutacyjnego uczniów do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź na rok szkolny 2024/2025

Uwaga!  Rodzice / prawni opiekunowie kandydatów, którzy zostaną przyjęci do szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025 mają obowiązek zgłoszenia się do nich celem dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych (zgłoszenie, wniosek wraz z załącznikami) w terminie do dnia 30.08.2024 r.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi.

Kategoria: Aktualności

Zapraszamy uczniów klas 8 oraz ich rodziców, opiekunów na Targi Edukacyjne, które odbędą się

25 marca w godz.17.00-19.00

w Szkole Podstawowej nr 45 w Łodzi.

Podczas tego wydarzenia będzie okazja do zapoznania się z różnymi ofertami edukacyjnymi na rok szkolny 2024/2025 szkół ponadpodstawowych publicznych i niepublicznych, poznać przedstawicieli szkół oraz uzyskać przydatne informacje dotyczące dalszej ścieżki edukacyjnej. To doskonała okazja, aby zacząć planowanie przyszłości zawodowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Kategoria: Aktualności
Strona 1 z 4
Scroll to top