JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 967.
10-02-2014

Owoce w szkole i Szklanka mleka

Napisane przez:

Kolejny rok uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programach Owoce w szkoleSzklanka mleka.

Programy te, przyjęte przez Radę Ministrów, polegają na dostarczaniu mleka, owoców i warzyw dzieciom w placówkach edukacyjnych i są częścią inicjatywy zaproponowanej przez Unię Europejską. Finansowany jest przez Unię Europejską a nad jego realizacją czuwa Agencja Rynku Rolnego. Programem Owoce w szkole objęci są uczniowie klas I – III, natomiast mleko piją prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. W ramach projektu, dzieci otrzymują nieodpłatnie świeże owoce, warzywa, soki owocowo-warzywne i pyszne mleko w kartonikach. Dzięki temu kształtują nawyki zdrowego odżywiania się.

Produkty owocowe i warzywne przygotowane dla dzieci są gotowe do spożycia:

- owoce (jabłka, gruszki) są umyte i zapakowane,

- warzywa (marchew, papryka, ogórek, rzodkiewka) umyte i pocięte w pałeczki, każda porcja osobno zapakowana.

Głównym celem programu „Owoce w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie, polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Kolejnym, podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zdrowego odżywiania oraz propagowanie go poprzez działania edukacyjne realizowane w placówce.

Dlatego też dzieci uczestniczą w różnych zajęciach promujących zdrowe żywienie i kształtujących nawyki żywieniowe tak, by owoce i warzywa gościły w ich codziennej diecie.

Na terenie szkoły prowadzimy następujące działania:

- zajęcia dla uczniów informujące ich o zdrowych nawykach żywieniowych,

- zamieszczenie na stronie internetowej szkoły informacji na temat zdrowych nawyków żywieniowych,

- ścienne gazetki tematyczne informujące o zdrowych nawykach żywieniowych,

- owocowa dyskoteka - zabawy dla klas I - III połączona z konkursami i zawodami sportowymi.

-dni marchewkowe i owocowe -  uczniowie przyrządzają smaczne dania deserowe.

Ilość odsłon: 1804 Ostatnio zmieniany: 05-11-2014