25-10-2019

Europa w naszej szkole

Napisała:

Klub „Europa w naszej szkole” działa od 2010 roku. Zrzesza najaktywniejsze szkoły i placówki oświatowe, które realizują projekty edukacyjne o tematyce związanej z wiedza o Unii Europejskiej.

Co roku nauczyciele oraz dyrektorzy szkół i placówek zrzeszonych w klubie realizują wspólny wyjazd edukacyjny do jednego z europejskich miast. W czasie wyjazdów uczestnicy zapoznają się z systemem edukacji kraju, który odwiedzają, a także z koncepcją pedagogiczną i organizacja pracy wybranej szkoły.

Łódzkie szkoły należące do klubu każdego roku realizują projekt związany z jednym z krajów Unii Europejskiej. W ramach „Festiwalu artystycznego” organizowanego przez klub prezentują piosenkę lub taniec europejski. Uczniów do konkursu przygotowuje p. Magdalena Przybylska.

Za aktywny udział w projekcie szkoła otrzymuje certyfikat członkostwa w Klubie „Europa w naszej szkole".

Ilość odsłon: 202 Ostatnio zmieniany: 31-10-2019
Scroll to top