11-10-2023

Rugby tag

Napisane przez: Jerzy Kowalczyk

W środę czwartego października nasze dodatkowe zajęcia z rugby tag poprowadził, po raz drugi w tym roku szkolnym, specjalista od przygotowania motorycznego w klubie Budowlanych Łódź – Dominik Fortuna. Nawiązał bardzo dobry kontakt z dziećmi. Ciekawie i profesjonalnie poprowadził rozgrzewkę i ćwiczenia motoryczne z piłkami. Umiejętnie wyjaśniał dzieciom elementy techniczne i przepisy rugby oraz możliwości zachowania się na boisku podczas gry w rugby tag.

Wszystkie przekazane przez trenera wskazówki dzieci starały się wykorzystać następnego dnia podczas sparingu klas 4a kontra 4b w rugby tag. Po wspólnej rozgrzewce wybraliśmy składy i rozpoczęliśmy grę. Emocje podczas rywalizacji były bardzo duże. Reprezentanci obydwóch klas byli bardzo waleczni i zaangażowani by wygrać ten mecz. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Wygrała klasa 4a 7:2 z klasą 4b.

Wygranymi są jednak wszystkie dzieci, które przyszły na te zajęcia i aktywnie uczestniczyły w grze na boisku.

Gratulujemy !!!

Trening