SP 45 - Łódź

W ostatnim czasie grupy uczniów z klas IV B i IV C odwiedziły fantastyczną podmorską krainę, w której matematyka jest dosłownie na każdym kroku. Z pomocą laptopów i specjalnej aplikacji, zmierzyliśmy macki ośmiornicy, ustawiliśmy zegar na pokładzie okrętu morskiego oraz płaciliśmy w sklepiku przy plaży. Wizyta w Matlandii pomogła nam lepiej poznać systemy miar i jednostki, które spotykamy codziennie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne podróże do tej matematycznej krainy.

Los ucznia ósmej klasy nie należy do najłatwiejszych. Na zajęciach treningowych do egzaminu z projektu "Lepsze perspektywy" pokonujemy kolejno meandry królowej nauk. Jesteśmy niestrudzeni w rozwiązywaniu równań, wyznaczaniu przekątnych i promieni, pierwiastkowaniu oraz potęgowaniu. W tej zaciętej walce wykorzystujemy wszystko co mamy pod ręką: książki, modele, plansze, smartfony, tablety. Wszystko po to, aby w kwietniu dać z siebie 100% wiedzy i możliwości. Trzymajcie kciuki za nasze przygotowania.

Na zajęciach Trening przed egzaminem ósmoklasisty z języka angielskiego prowadzonego w ramach projektu Lepsze perspektywy, oprócz konwencjonalnych metod nauczania języka angielskiego, uczniowie mają okazję poszerzyć i utrwalić słownictwo oraz zobaczyć praktyczne zastosowanie gramatyki języka angielskiego korzystając z tekstów piosenek (aplikacja Lyricstraning) oraz dialogów z filmów anglojęzycznych (Netflix,  aplikacja Voscreen).

"Kraina szczęśliwości" to jeden z tematów zrealizowanych w ramach warsztatów kreatywności i komunikacji społecznej. Uczniowie w grupach za pomocą klocków LEGO mieli przedstawić wizję swojej "krainy szczęśliwości". Dla jednych był to zwykły domek ze zwierzętami, dla innych rezydencje z basenami, placami zabaw, ogrodami a dla jeszcze innych proste, minimalistyczne osiedle. 

W listopadzie uczniowie klasy IV b i IV a: Dawid, Olo, Jasiek, Borys i Damian samodzielnie przygotowali i przeprowadzili trening z piłki nożnej dla uczniów swoich klas. Chłopcy do zadania przygotowali się jak profesjonaliści. Ćwiczenia zapisane mieli na karcie treningowej, z której w razie potrzeby korzystali. Zrozumiale tłumaczyli ćwiczenia, dokładnie je pokazywali i czuwali nad poprawnością ich wykonania przez kolegów i koleżanki z klasy. Lekcja, a właściwie trening, w każdej z klas zakończył się meczem klasowych zespołów. To była pełna "profeska"! Gratulacje !!!!!

Kategoria: Aktualności

W naszej szkole, w ramach projektu "Lepsze perspektywy" prowadzone są zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, podczas których uczniowie w sposób nietypowy, inny niż na lekcjach, utrwalają zasady poprawnego posługiwania się językiem polskim w mowie i w piśmie.

Na ostatnich zajęciach uczniowie przygotowywali własnoręcznie kartki świąteczne dla ludzi starszych i samotnych. Sami tworzyli kolorowe choinki, gwiazdki i prezenty oraz (poprawnie!) pisali ciepłe i osobiste życzenia dla seniorów.

Strona 1 z 3
Scroll to top