Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2018

21-12-2018

Jasełka 2018

W dniu 21 grudnia 2018 r. odbyły się szkolne jasełka.

Kategoria: Aktualności

Na przełomie listopada i grudnia 2018 roku w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Aniołek Bożonarodzeniowy”. Jego adresatami byli uczęszczający do świetlicy szkolnej uczniowie z klas II-IV wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi. Przedmiotem konkursu było przygotowanie anioła dowolną techniką plastyczną, w dowolnym formacie. Wszyscy uczestnicy konkursu włożyli bardzo dużo wysiłku w wykonanie swoich prac.

Kategoria: Świetlica

W grudniu nadchodzi taki czas, gdy chcemy dzielić się radością z innymi. Nasi uczniowie postanowili własnoręczne przygotować specjalnie dla seniorów niespodzianki – kartki świąteczne, pięknie ozdobione z ciepłymi życzeniami świątecznymi.

Kategoria: Aktualności

Piernikową pomysłowością i kreatywnością mogli wykazać się uczestnicy warsztatów projektu edukacyjnego "Kreatywność i komunikacja społeczna". Temat tych zajęć związany był ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Zadaniem uczniów było wykonanie domków z ciasta piernikowego. Najpierw każdy na papierze projektował swój domek a następnie przekładał swój pomysł na ciasto piernikowe. Po budowie domków przyszedł czas na ich dekoracje. Wierzcie, że nie było łatwo!

Od października uczniowie klas IV i V na lekcjach techniki realizują projekt "Wąż". Uczniowie uczą się czytać rysunki techniczne, trasować, szlifować, piłować i wiercić . Do tej pory wykonali podstawę węża i narzędzie do wykonywania pomponów. Przed nimi jeszcze dużo trudnych i ciekawych wyzwań np. samodzielne zrobienie szydełka, kostki dziewiarskiej. O dalszych pracach naszych uczniów będziemy informować na bieżąco.

Przez około miesiąc czasu wyznaczeni uczniowie klas I-IV na lekcjach wf i świetlicowych zajęciach sportowych przygotowywali się do zawodów sportowych z cyklu "Gry i zabawy ruchowe". Niestety cztery osoby rozchorowały się i w dniu zawodów z 35 osób pozostało 31. Z tego powodu nie mieliśmy wymaganej liczby zawodników. Mimo to mogliśmy wystartować tylko "pk" czyli poza konkurencją. Podczas zawodów panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy nasi zawodnicy swoje zadania wykonywali bezbłędnie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wystartujemy w komplecie.

Kategoria: Aktualności
Strona 1 z 6
Scroll to top