Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2018

W czwartek, 29 listopada 2018 roku, odbyła się zabawa andrzejkowa w świetlicy szkolnej. W tym dniu dzieci przeniosły się do świata magii i wróżb. Wychowawczynie świetlicy wcieliły się w role wróżek, które przepowiadały dzieciom najbliższą przyszłość w różnych dziedzinach życia.

Kategoria: Świetlica

W piątek, 23 listopada 2018 r., w ramach programu "Szkoła bliższa prawu - cykl zajęć o prawie" odbyły się zajęcia w klasach VIII dotyczące takich zagadnień, jak: norma prawna, czym jest prawo, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości, jakie prawa ma młody człowiek jako konsument, funkcjonowanie młodzieży w Internecie, odpowiedzialność nieletnich. Organizatorem programu, którego celem jest kształtowanie świadomości prawnej młodzieży, jest Samorząd Radców Prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi. W łódzkich szkołach program realizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi.

Kategoria: Pedagog szkolny

„Miś na smutki i radości, miś gdy coś Cię bardzo złości, miś gdy czasem jest Ci źle, miś gdy gorzej czujesz się…”

Takie oto słowa usłyszały dzieci w czasie obchodów Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej w SP 45 w Łodzi. Uczniowie z klas II-IV obchodzili to święto 21 listopada 2018 r., zaś uczęszczający do świetlicy szkolnej pierwszaki - 22 listopada 2018 r. Z okazji tego święta, wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im w czasie zabaw.

Kategoria: Świetlica

11 listopada to ważne święto dla wszystkich Polaków. Z tej okazji uczniowie klas młodszych wykonali ciekawe prace plastyczne, udekorowali swoje klasy, zrobili kotyliony. Poznali historię Józefa Piłsudskiego oraz obejrzeli film o symbolach narodowych. Klasy drugie i trzecie wzięły udział w uroczystości szkolnej. Wszyscy poznaliśmy jedną z wielu kart historii naszej ojczyzny.

W dniu 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji bardzo doniosłego święta - 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W poniedziałek, 19 listopada 2018 r., dziesiątka uczniów z klasy IV b wzięła udział w akcji "Wielkie poruszenie - w teatrze mnożenie" w ramach XVI Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Wydarzenie miało charakter gry terenowej organizowanej przez Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji, Teatr Lalek Arlekin oraz wszystkie poradnie psychologiczno-pedagogiczne działające na terenie naszego miasta.