SP 45 - Łódź

„Miś na smutki i radości, miś gdy coś Cię bardzo złości, miś gdy czasem jest Ci źle, miś gdy gorzej czujesz się…”

Takie oto słowa usłyszały dzieci w czasie obchodów Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej w SP 45 w Łodzi. Uczniowie z klas II-IV obchodzili to święto 21 listopada 2018 r., zaś uczęszczający do świetlicy szkolnej pierwszaki - 22 listopada 2018 r. Z okazji tego święta, wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im w czasie zabaw.

Kategoria: Świetlica

W poniedziałek, 19 października 2018 r., dziesiątka uczniów z klasy IV b wzięła udział w akcji "Wielkie poruszenie - w teatrze mnożenie" w ramach XVI Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Wydarzenie miało charakter gry terenowej organizowanej przez Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji, Teatr Lalek Arlekin oraz wszystkie poradnie psychologiczno-pedagogiczne działające na terenie naszego miasta.

11 listopada to ważne święto dla wszystkich Polaków. Z tej okazji uczniowie klas młodszych wykonali ciekawe prace plastyczne, udekorowali swoje klasy, zrobili kotyliony. Poznali historię Józefa Piłsudskiego oraz obejrzeli film o symbolach narodowych. Klasy drugie i trzecie wzięły udział w uroczystości szkolnej. Wszyscy poznaliśmy jedną z wielu kart historii naszej ojczyzny.

W dniu 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji bardzo doniosłego święta - 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W jeden z ostatnich ciepłych dni listopada, uczniowie z klasy IV b wzięli udział w zajęciach w kręgielni GraKula. Podzieleni na kilkuosobowe zespoły czwartoklasiści próbowali swoich sił w klasycznej odmianie gry w kręgle zwanej "ten-pin bowling". Wielokrotnie uczniom udało się zbić wszystkie kręgle i uzyskać naprawdę wysokie wyniki. Tak aktywnie spędzony dzień sprawił, że IV b wróciła do szkoły zmęczona, ale radosna i pełna sportowych wrażeń.

W dniach 7 i 9 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się lekcje pokazowe z rugby tag prowadzone przez trenera klubu BBRC Łódź, pana Zbigniewa Grądysa.