SP 45 - Łódź

Pięknych

Świąt Bożego Narodzenia

wypełnionych spokojem, radością i miłością bliskich

oraz uśmiechu i serca otwartego na innych

w Nowym Roku 2018

życzą

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie

Kategoria: Aktualności

 Dodatkowe zajęcia języka angielskiego to wspaniały czas dla trzecioklasistów. Mogą wtedy mówić, mówić i mówić i to całkiem bezkarnie! Jest tylko jeden warunek - w języku angielskim! Mogą też grać i bawić się - oczywiście utrwalając słówka! Na jednym z ostatnich zajęć przed świętami uczniowie utrwalali słownictwo bożonarodzeniowe - grali w gry językowe i uczyli się  śpiewać "Jingle Bells".  Nauczyli się też składać świąteczne życzenia - tak więc dla wszystkich:

Merry Christmas and Happy New Year

I w końcu nadszedł ten wspaniały moment - "poznaliśmy się" z Dashami - niebieskimi robocikami! Początki nie były łatwe - mimo, że to my próbowaliśmy nimi kierować robociki robiły co chciały i jeździły gdzie chciały! Ale w końcu się zaprzyjaźniliśmy i mogliśmy nawet rozegrać mecz w "piłkę nożną! To była dopiero zabawa i emocje jak na mundialu!!!

Na zajęciach koła matematycznego uczniowie klasy trzeciej poznali różne rodzaje wag.  Ważyli także różne przedmioty na wadze szalkowej, elektronicznej i laboratoryjnej. Co wcale nie było takie proste - szczególnie wtedy gdy trzeba było używać odważników. 

Na przełomie listopada i grudnia rozpoczęliśmy zmagania z GODZINĄ KODOWANIA. Pierwsze nieporadne kroki w kodowaniu szybko zamieniły się w radość jaką daje pokonywanie trudności i rozwiązywanie problemów.  Wszystkich wciągały coraz ciekawsze ćwiczenia i coraz częściej było słychać okrzyki radości gody udało się rozwiązać jakiś problem z przejściem..., kierunkiem..., podskokiem..., kolorem...

Polecamy wszystkim na długie zimowe wieczory - zamiast bezmyślnych "strzelanek" można zacząć programować!

http://godzinakodowania.pl/ 

13 grudnia odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza kartka świąteczna”. Nadesłano 97 prac. W konkursie wzięło udział 6  okolicznych szkół (SP 30, SP 58, SP 81, SP 105, SP 153 i SP 45 ). Uczniowie wykonali kartki świąteczne, które zostały przekazane Seniorom z naszego osiedla. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Osiedla Bałuty – Doły, która była także współorganizatorem naszego konkursu. Nagrodzono 10 uczniów, ale również i pozostali uczniowie otrzymali atrakcyjne upominki. Jednak każdy z uczestników wychodząc z uroczystości zastanawiał się co było cenniejsze - wyróżnienie w konkursie i nagroda, czy tez świadomość, że sprawiło się komuś radość...

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Kategoria: Aktualności
Strona 1 z 3
Scroll to top