Artykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 13 luty 2023

W sobotę 11lutego 2023 roku w hali Anilana odbył się drugi turniej klas I-III w piłkę ręczną. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół. Ostatecznie reprezentanci Naszej szkoły uplasowali się na wysokim drugim miejscu.

Kategoria: Sport

9 lutego odbyła się ostatnia wycieczka na zajęcia warsztatowe z zakresu doradztwa zawodowego. Uczestnikami byli uczniowie klasy 8b, którzy podzieleni na dwie grupy wykonywali prace pod nadzorem instruktorów z ŁCDNiKP. Jedna grupa toczyła w drewnie, a druga wykonywała układ elektryczny wg podanego schematu. Wszyscy byli zaangażowani i sumiennie wykonali zadania.

W dniach 8 i 9 lutego uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach w Muzeum Historii Farmacji, podczas których dowiedzieli się na czym polega praca farmaceuty, jak dawniej wytwarzane były leki i jak przechowywane. Mieli okazję obejrzeć stare moździerze i naczynia do przechowywania leków. Dowiedzieli się także, która z łódzkich aptek jest najstarsza. Następnie samodzielnie rozdrabniali i kruszyli kostki cukru w moździerzach oraz tworzyli własne mikstury.

W czwartek 9 lutego uczniowie klasy I a tworzyli karnawałowe eko - stroje z gazet. Praca przebiegała w grupach. Drogą losowania, w każdej grupie wyłoniony został model, którego pozostali członkowie grupy ubierali w zaprojektowany przez siebie strój. Powstały pomysłowe i niepowtarzalne kreacje. Po zakończonej pracy modele wraz z twórcami strojów zaprezentowały efekty swojej pracy uczniom klas 1b, 2a i klasom trzecim.