15-05-2019

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w lekkoatletyce

Napisał:

Uczniowie klas II-V w minioną środę tj. 15 maja 2019 r. wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w lekkoatletyce. Zawody organizowane były w ramach programu promującego sport dla dzieci i młodzieży "Lekkoatletyka dla każdego". Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników, którzy wzięli udział w następujących konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal, rzut piłką lekarską, bieg na 60 m.

Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: U-12 i U-14.  Podczas zawodów nasi szkolni sportowcy musieli zmierzyć się z zawodnikami trenującymi w klubach sportowych województwa łódzkiego. Choć presja była ogromna, spisali się na medal. Najwyższe miejsca zajęli:

  • Paulina Żegota - V miejsce w rzucie piłeczką palantową,
  • Jan Pyziak - V miejsce w rzucie piłką lekarską,
  • Alan Olszewski - X miejsce w rzucie piłką lekarską,
  • Dawid Lehman - IV miejsce w skoku w dal.

Pozostali: Jakub Zajączkowski, Antoni Ciesielski, Zuzanna Chachuła, Dominika Soszyńska, Dominika Zajdel, Oliwia Wardzińska, Julia Kieszek, Emilia Wardzińska, Aleksandra Zaremba, mimo zajętych odleglejszych miejsc reprezentowali naszą szkołę godnie.

Wszystkim należą się gratulacje za odwagę i super wyniki na miarę tak wyjątkowego sportowego wydarzenia.

Ilość odsłon: 657 Ostatnio zmieniany: 14-10-2019
Scroll to top